Telefon +48 75 77 54 964 wew. 183/182      adres e-mail:  koordynator@powzgorzelec.pl    Adres: ul. Pułaskiego 11-13, 59-900 Zgorzelec    

POWZgorzelec

Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach

10 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Uczestnicy podczas zajęć terapeutycznych w tym: pogadanka edukacyjna, prezentacja multimedialna, filmy edukacyjne, zdobyli podstawową wiedzę na temat: życia pingwinów, gatunków, gatunków zagrożonych oraz dowiedzieli się kto żyje na Antarktydzie.  Pingwiny to niezwykłe ptaki i niestety zagrożone wyginięciem.

„Czy jest tu ktoś kogo pingwiny nie rozczulają albo nie wywołują uśmiechu swoją nieporadnością? To tylko pozory. Pingwiny są niezwykle zwinne, szybkie, sprawne a przede wszystkim wytrzymałe. Spójrzcie choćby na ich niezwykłą technikę pływacką, z ogromną prędkością wyskakują z wody, jak torpeda, na odległość nawet do 1,8 m. Na lądzie również potrafią przemieszczać się szybko stylem saneczkowym (o ile jest śnieg). To, że na lądzie poruszają się niezgrabnie wynika z tego, że ptaki te przystosowane są przede wszystkim do życia w wodzie gdzie spędzają 75% czasu.”

Skip to content